2020-03-15 / KOMUNIKAT ZARZĄDU PKS w KALISZU

Drodzy Pasażerowie!

Zapewniamy, że do wyzwań związanych z epidemią koronawirusa podchodzimy bardzo poważnie, ale też bez paniki.

Zdrowie Pracowników, Pasażerów i ich rodzin jest najwyższą wartością dla nas wszystkich.

Jak informowaliśmy już wcześniej we wszystkich naszych autobusach, tak jak dotychczas, przeprowadzamy codzienne sprzątanie obecnie połączone z dezynfekowaniem miejsc, których dotykają pasażerowie tzn. poręcze, uchwyty, klamki, przyciski itd.

W celu zapewnienia zwiększonego bezpieczeństwa pracowników z dniem dzisiejszym do odwołania wprowadzamy ograniczenia w korzystaniu z przedniego wejścia do autobusu – prosimy (w miarę możliwości) o korzystanie z pozostałych wejść.

Prosimy również ograniczyć do niezbędnego minimum kontakt z kierowcami oraz innymi pasażerami zachowując bezpieczną odległość.

W celu realizacji powyższych zaleceń z dniem dzisiejszym znosimy obowiązek rejestrowania przejazdu „Kartą Pasażera” w urządzeniu rejestrującym znajdującym się w autobusie w otoczeniu kierowcy.

We wszystkich naszych pojazdach umieszczone zostały plakaty z informacją na temat koronawirusa – jego objawach, sposobach na unikanie zakażenia oraz zasad postępowania.

Prosimy o niebagatelizowanie istniejącego zagrożenia i przestrzeganie powyższych zasad wprowadzonych dla zapewnienia bezpieczeństwa naszych pracowników i wszystkich pasażerów.