2013-09-25 / Wymiana taboru w PKS
W dniu 21 września br. została zrealizowana kolejna część dostawy autobusów będąca wynikiem prowadzonego procesu wymiany taboru w Przedsiębiorstwie Komunikacji Samochodowej w Kaliszu.

     W ostatnich dniach zakupiony został autobus marki Volvo B12 z 2001 roku w wersji turystycznej wyposażony w klimatyzację, toaletę z umywalką, zestaw barowy, lodówkę, odtwarzacz DVD i dwa monitory, luki bagażowe, kabinę sypialną dla kierowcy z dodatkowym grzejnikiem, głośnikami i łącznością między kierowcami. Autobus na co dzień obsługuje linie dalekobieżne, ale zakupiony został z myślą o podniesieniu komfortu dla klientów wynajmujących autobusy na wycieczki i przewozy okazjonalne.
     Kolejna dostawa objęła 3 autobusy marki MAN A01 wyprodukowane w latach 1999-2000, wyposażone w klimatyzację, szyberdachy, luki bagażowe, przyciemniane szyby, półki na podręczny bagaż itp. Autobusy będą zabierały ok. 80 pasażerów i będą posiadały ponad 50 miejsc siedzących, obsługiwać będą również linie dalekobieżne i przewozy okazjonalne.
     W najbliższych dniach spodziewana jest następna dostawa, która wraz z poprzednimi pozwoli wycofać z eksploatacji najstarsze autobusy obsługujące sieć komunikacyjną PKS, a pochodzące jeszcze z lat 80-tych ubiegłego wieku czyli około 23-25 letnie. Wszystkie autobusy jeszcze we wrześniu pojawią się na ulicach Kalisza zapewniając pasażerom lepszą wygodę i bezpieczeństwo, a w efekcie wyższą jakość świadczonej przez PKS usługi.