2015-04-27 / Wznowienie obsługi linii komunikacyjnej Kalisz – Gdańsk
Informujemy, że z dniem 1 czerwca br. wznowiona zostaje obsługa sezonowej linii komunikacyjnej relacji Kalisz – Gdańsk.
Autobusy do Gdańska kursować będą w okresie od 1-go czerwca do 31-go sierpnia, codziennie we wszystkie dni tygodnia czyli zarówno w dni robocze, soboty jak i niedziele. Odjazdy autobusów z kaliskiego dworca odbywać się będą o godzinie 7.45 (przyjazd do Gdańska o godz. 14.40), a z Gdańska o godzinie 15.45 (przyjazd do Kalisza o godz. 22.40).
Trasa linii z Kalisza przebiega m.in. przez Konin, Licheń, Radziejów, Ciechocinek i Toruń.
Cena za przejazd do Gdańska wyniesie 63 zł, a cennik oprócz ulg ustawowych przewiduje również 35% ulgę dla uczniów, studentów i seniorów.
Dla zapewnienia komfortu pasażerom chcącym skorzystać z nowego połączenia uruchomiona zostaje przedsprzedaż biletów umożliwiająca nabycie biletu, a przez to zarezerwowanie miejsca, już z 30-dniowym wyprzedzeniem. Uruchomiona zostaje także internetowa sprzedaż biletów za pośrednictwem portalu e-podróżnik.pl, który umożliwia zakup biletu jednorazowego w przedsprzedaży już od 1 zł.
Pragniemy nadmienić, że w okresie obsługiwania kursu relacji Gdańsk - Kalisz, połączenie na trasie Toruń - Kalisz jest wykonywane z godzinnym opóźnieniem (wyjazd z Torunia o godz. 18.30).