2014-10-10 / Nowy autobus w PKS Kalisz
W dniu 29 września br. została zrealizowana dostawa nowego autobusu będąca wynikiem prowadzonego procesu wymiany taboru w Przedsiębiorstwie Komunikacji Samochodowej w Kaliszu.

Jest to wysokopokładowy autobus marki Volvo 9700 w wersji turystycznej wyposażony m.in. w 49 miejsc siedzących dla pasażerów, wygodne profilowane i regulowane siedzenia z podnóżkiem, całopojazdową klimatyzację, indywidualne panele z regulacją oświetlenia i nawiewu, toaletę z umywalką, zestaw barowy, lodówkę, odtwarzacz DVD i dwa monitory, system dostępu do internetu, gniazda elektryczne 230 V, system nagłaśniający, luki bagażowe o pojemności 6,7 m3, kabinę sypialną dla kierowcy. Pojazd jest również przyjazny środowisku ponieważ spełnia wysokie wymagania w zakresie normy Euro-6.
Autobus na co dzień obsługiwać będzie linie dalekobieżne, ale zakupiony został również z myślą o podniesieniu komfortu dla klientów wynajmujących autobusy na wycieczki i przewozy okazjonalne. Autobus w najbliższych dniach rozpocznie regularną obsługę, zapewniając pasażerom lepszą wygodę i bezpieczeństwo, a w efekcie wyższą jakość usługi świadczonej przez PKS w Kaliszu.